Web Tasarım

Web sitesi yaptırmak günümüz dünyasında özellikle firma ve şirketler için olmazsa olmazdır. Vizyon sahibi her firma ya da şirket büyümek için plan yapmak zorundadır. Büyümenin en kolay yolu günümüzde internet ve web sitesidir. Web sitesi kurumsallığınızı potansiyel müşterilerinize yansıtır.

Günümüzde web siteleri firma ve şirketleri yerel işletme olmaktan çıkararak global bir yapıya büründürür. Bugün istanbul içinde satış yapan firma web sitesi sayesinde Ankara' dan talep almış Fransa' ya satış yapmış hale gelmektedir. Firmalar yıllardan beri daha çok satış yaparak daha düşük maliyeti ve daha yüksek kar oranını hedeflemektedir. İnternetten önce bütçesi yetenler ve risk alabilen şirketler fuarlarda stand açarak büyük riskler almaktaydı. Ancak internetin yaygınlaşması ile tüm dünyaya kolayca ürünümüzü gösterebilmek ve talep toplamak fuarlara kıyasla çok çok düşük maliyetli ve risksiz. Bu nedenle artık her firma, yerel yada global olarak bir web sitesi yaptırarak geleceğe sağlam adımlar atmaktadır. Bir firmanın belkide yıllarca karlarını yatırıma çevirerek güçlükle oluşturabileceği uzak lokasyonlardan müşteri taleplerini günümüzde 1 aylık bir web sitesi çalışması ile kısa vadede etkin ve verimli müşteri taleplerine toplayarak ulaşılabilmektedir. İşte bunu gören firmalar web sitesine ağarlık vererek internetteki yerlerini sağlamlaştırmaktadırlar.

Özellikle şirketler ve firmalar için web sitesi demek daha çok müşteri demektir. Bu bile yeterli bir sebepken web siteleri sayesinde sadece daha çok müşteri değil aynı zamanda potansiyel müşterilerde marka algısı, kurumsallık gibi izlenimler bırakılır ve bunlar ilerleyen süreçte katlanarak müşteri olarak geri dönüş sağlar.

web-tasarım-incelikleri
ucuz-web-tasarım

Web tasarımda fark yaratan unsurlar

egrafiktasarim.com olarak web tasarımı yaparken aşağıdaki unsurlara göre web tasarımımızı şekillendiririz.

Analiz

Özellikle kurumsal web sitesi çalışmalarında ve e-ticaret sitesi çalışamalarında mutlaka müşteri analizi, sektör analizi, rakip analizi yaparak işe başlarız. Sektör analizi yaparak satılan ürün ya da hizmetin hangilerinin internet üzerinden niye tercih edildiğini göz önüne alır ürünlerin yerleşimini bu verilere bakarak yaparız. Rakip analizi yaparak sektörün eksik yanlarını bulmaya çalışırız. Rakip firmalarda olmayan neyi kendimize katabilir ve müşteriye yarar sağlayabiliriz diye düşünürüz. Müşteri analizi yaparak müşterilerin yaş ortalamalarını internet bilgisayar kullanım becerilerini ve zevklerini değerlendirerek, site ziyaretçisi potansiyel müşterilerin memnun kalmalarını ve onlara hitap eden samimi bir site yapmaya çalışırız. Yani biz sizin yerinize sizin için bir çok şeyi düşünürüz ve analiz ederiz. Web sitesi sadece web sitesi değildir. Sizin müşterinin gözündeki ilk izlenimiz, ciddiyetiniz, dürüstlüğünüzdür.

Uyumlu

Web sitesi yapım aşamasında yapılan analizler dikkate alınarak ve potansiyel müşterilerin web sitenize çoğunlukla nerden girdikleri gibi detaylar incelenerek cep telefonuna, akıllı telefonlara, tabletlere ve televizyonlara uyumlu tasarlanır. Ayrıca opera, internet explorer, mozilla firefox, safari, chrome gibi tarayıcılara uyumlu yapılır. Okunaklı web siteleri tasarlamak, okunacak yazı koymaktan daha önemlidir. Bir çok site vardır içeriği dolu ama ziyaretçi sayısı az, bunun nedeni tasarım ve arayüzün kullanıcı dostu olmamasıdır. Kullanıcı dostu arayüz tasarlamak için öncelikle empati kurulmalı ancak kişisel zevkler gözardı edilerek ve daha önce yapılan analizler doğrultusunda haraket ederek arayüz tasarlanmalıdır.

Pratik

egrafiktasarim.com olarak web sitesi yaparken en çok dikkat ettiğimiz unsurlardan biride yaptığımız sitenin pratik olmasıdır. Bizim için pratik web sitesi demek müşteri ya da ziyaretçi web sitesine girdiğinde aradığını kolaylıkla bulabileceği, gözünü yormayan, renklerin uyumlu kullanıldığı web siteleri demektir. Pratik web siteleri ziyaretçileri müşteriye çeviren en önemli unsurdur. Bir çok sitenin içeriği çok zengin olmasına rağmen ziyaretçi raporlarına bakıldığında siteye giren ziyaretçinin 30 saniye içinde siteden çıktığını görebilirsiniz, bu nedenle web sitesine yazı bile koyulurken büyüklüğü, tipi, rengi önem arz eder. egrafiktasarim.com kullanıcı dostu web siteleri yapar.

freelance-web-tasarım

Freelance web tasarımı yaptırmak isteyen müşterilerimize şunu garanti ediyoruz ki, küçük büyük hiç bir firmayı ayırmadan yukarda belirttiğimiz unsurları ve denetimleri uygularız. Uygun fiyata web sitesi yaptırmayı istemek nasıl müşterilerin doğal hakkıysa emeğimizin karşılığını almakta işi yapanın hakkıdır. Egrafiktasarim.com olarak biz emeği ucuza satmıyoruz, ancak müşterilerimize uygun fiyat garantisi veriyoruz, Bunu home office (freelance) çalıştığımız için ofis masraflarımız olmadığından yapabiliyoruz. Freelance web tasarımı bizim işimiz, siz sadece işinize bakın bizde sizin işinize iyi bakalım!