Logo Tasarım

Logo firma, şirket, marka ya da ürünün insanların zihninde kalıcılığını sağlamak amacıyla temsil edecek amblem, işaret ve yazılardan oluşabilen görselin tamamıdır.

Küçük ya da büyük her firma müşterilerini arttırmak ya da müşterilerinin zihninde kalıcı yer etmek amacıyla logo kullanmak zorundadır. Bilimsel araştırmalara göre bizim gördüğümüzü farketmediğimiz şeyleri bile gözümüz görür ve beynimiz kaydeder. Bizler bakmasakta görürüz çoğu zaman gördüğümüzü bilmeyiz ama hatırlarız. İşte bu yüzden yıllardır bilinç altına reklam yapılmaktadır. Bu reklamlar bazen televizyonlarda bazen afişlerde bazense sıradan sandığınız bir logoda gizlidir. Logo bir markayı marka yapan, markalaşma yolunu kısaltan ve markayı koruyup devamlılığını sağlayan en önemli unsurdur.

Ülkemizde logonun önemi yeni yeni anlaşılıyor, artık yerel firmalar bile logo tasarımına büyük önem vermeye başladılar. Kavradıkları düşünce hafife alınmayacak kadar gerçek. Akılda kalıcı bir logonuz varsa gelecekteki potansiyel müşterileriniz hazır demektir. Bu altyapıyla ve bilinçle yola çıkan bir firma için büyümek bir noktada kaçınılmak olur.

freelance-logo-tasarım
logo-tasarımcı

Logo tasarımında fark yaratan unsurlar

egrafiktasarim.com olarak logo tasarımı yaparken aşağıdaki unsurlara göre logolarıı şekillendiririz.

Sade

Logonun amacı firma ya da kişilerin diğer kişiler tarafından bilinirliğine yardımcı olmak, hatırlanabilir bir görsel imge yaratmaktır. egrafiktasarim.com olarak logo tasarımı yaparken bir bakışta hafızada yer edecek ve hatırlanabilecek sadelikte olmasına dikkat ederiz.Logo tasarlama aşamasından önce sadelik ve aşağıdaki diğer bütün unsurlar birlikte düşünülerek logo hatları çizilir.

Özgün

Bir logo zihinde karışıklığa yol açıyor, başka firmanın logosunu akla getiriyorsa, bu ya bilerek yapılmış bir stratejidir, ya da özgün olmayan bir logodur. Biz egrafiktasarim.com olarak logo tasarımı yaparken özgünlüğe önem verir ve müşterilerimizi dünyanın sayılı firmalarından biri olurlarsa diye düşünerek logo tasarımı yaparız. Böyle yaptığımız logo firmayla özdeşleşir ve markalaşmaya büyük bir adım atılır.

Pratik

egrafiktasarim.com olarak logo tasarımı yaparken dikkat ettiğimiz unsurlardan biride pratik olmasıdır. Pratik olmasından kastımız uygunluk ve uygulanabilirliktir. Logo tasarlanırken kağıt üzerine baskının kolaylığı gibi tabela yapılırken ki kolaylığıda düşünmek zorundayız. Led ışıkla nasıl uyum sağlayacağı, plastik ve cam yüzeylere kolay uygulanabilir mi gibi bir çok soruya cevap vermeli ve uyumlu olmalı. egrafiktasarim.com sizin için herşeyi önceden düşünür sizi yarı yolda bırakmaz.

Marka Temsili

Logo tasarımı en önemli unsurlarından biride logonun asıl amacı markasını temsil etmesidir. Logo tasarımı herşeyden önce mutlaka temsil ettiği markayı anımsatmalı, hatırlatmalı, çağrıştırmalıdır. Logo tasarımı yapılırken marka ile mutlaka bağlantılı bir ipucu olmalıdır. Logo taşıdığı markanın karekterinden esintiler taşımalıdır.

logo-tasarımı-yaptırmak

Freelance logo tasarımı yaptırmak isteyen müşterilerimize şunu garanti ediyoruz ki, küçük büyük hiç bir firmayı ayırmadan yukarda belirttiğimiz unsurları ve denetimleri uygularız. Uygun fiyata logo yaptırmak istemek nasıl müşterilerin doğal hakkıysa emeğimizin karşılığını almakta işi yapanın hakkıdır. Egrafiktasarim.com olarak biz emeği ucuza satmıyoruz, müşterilerimize uygun fiyat garantisi veriyoruz ancak bunu home office (freelance) çalıştığımız için ofis masraflarımız olmadığından yapabiliyoruz. Ayrıca hiç bir logoyu sıkışık bir zaman diliminde yapmıyoruz. Freelance logo tasarımı bizim işimiz!.